Hakkımda

Hep özenmişimdir, bir websitem olsun da hakkımda kısmına şöyle cafcaflı şeyler yazıp insanlara kendi özümü anlatayım. Düşünsenize bir öz geçmiş gibi neler yaptığımı, neler hayal ettiğimi, nereden nerelere geldiğimi anlatıp milyonların okumasını sağlamak ne hoş olurdu. Lakin işler öyle yürümüyor. Şu siteyi açtım açalı nereden bakarsanız bakın yaklaşık 7 ay olmuş. Geride kalan 7 ay içerisinde neler neler yazdım, ne kadar çok proje değiştirdim bir bilseniz !

Bugün oturup uzun uzadıya düşünmek, her gün yeni projeler üretmek yerine bir karara vardım. Ne kendimi kasmanın, ne de edebiyat parçalamanın anlamı olmadığını idrak ettim. Voewo’yu para kazanmak üzere açtığımı ve bunun tamamen nasip meselesi olduğunu düşündüm ve ‘sal gitsin’ ya tutarsa kafasında yazmaya karar verdim. Bu günden itibaren siteyi boşlamak yerine aklımdan ve gönlümden geçenleri yazacağım.

Peki kimim ben ? Sahi kimdir bu adam ?

Yıllarca yaptığı meslek grupları içerisinde kendi kendine asimile olmuş, işten güçten her bunaldığında soluğu internette almış sıradan bir bireyim. Aslında bu yazıyı okuyan bir çok ziyaretçimden ve hatta bugün internet dünyasında fenomen olmuş binlerce insandan çok daha öncesinde interneti keşfettim ben. Yanlış hatırlamıyorsam yıl 1997 idi, bazılarınız henüz doğmamış, bazılarınız burnunu karıştırıyorken ben internette fink atıyordum. PTT hatlı internetlerden tutun da İXİR’e kadar bir çok şekilde internete erişim sağlayarak online dünyayı keşfetmiş, çevirmeli hatlardan abidik gubidik ne kadar site varsa girip ağzı açık bir şekilde her gelişmenin doğuşunu izlemiş bir user idim.

Neyse, şimdi bana o günleri anlattırmayın. Nerede kalmıştık !

Evet, 34 yaşındaydım, internet delisiydim vs. Asıl eğitim aldığım mesleğim Turizm ve bu sektörde uzun yıllar çalıştım, akabinde köyün delisi olduğum ve dosdoğru aklımdan geçeni paylaştığım için bu sektörden çok nemalanamayacak olduğumu fark ettim. Hali hazırda yeni baba olduğum yıllardı ve sektör değiştirerek otomotiv sektörüne girdim. Özel bir şirketin Finans Uzmanı olarak çalışmaktayım. Bu mesleğe girdim gireli kendimle alakalı fark ettiğim bir şey var. Bir çok insanın yapmak istemediği bir şey yapıp muhasebe ve maliye üzerine uzmanlaşıp SMMM olmak gibi bir niyetim oluştu. Aslına bakarsanız Lise yıllarında aileme ısrarla Ticaret Meslek Lisesi’ne yazdırın beni diye diye inlememe rağmen notlarımın yüksek olması dolayısı ile yabancı dil eğitimi alabileceğim bir okula yollanmıştım. Nitekim elimde iki meslek ve bir yabancı dil olmasına rağmen hala aynı şeyi istediğimi fark etmiş olmam son 4 yıldır bunun için çabalamama engel olmadı. An itibari ile bu hedefe 3 yılım kaldığını gururla söyleyebilirim.

Bana bakın, yarın bir gün evlenip çocuk sahibi olacaksınız, o çocukların hayatına siz karar vermeyin, sadece yol gösterin, isteklerine engel olmayın ha !

Siz bu satırları okurken ben yine çok yakınlarda olacağım bilginiz olsun.

Sevgiler, saygılar, hürmetlerimi sunarım.